Witamy!

Jeśli masz pomysł na temat spotkania, chciałbyś/chciałabyś dołączyć do nas i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem - możesz dołączyć do naszego bloga

Maj 2018

Polecamy:

Jak urządzić pokój dla dziecka?

2018-05-23 | Anna

frazy kluczowe: dzieci, zabawa, zabawki

Każdy chce, aby jego pociecha czuła się jak najlepiej w swoim pokoju. Smutne, szare pomieszczenie raczej nie będzie odpowiadało marzeniom dziecka. Dlatego warto poświęcić chwile czasu tej kwestii i znaleźć meble do pokoju dziecka, które uszczęśliwią każdego malucha. Pokój dziecka powinien być miejscem nauki, wypoczynku, a także świetnej zabawy.
Zacznijmy od łózka, w którym spędzamy sporą część dnia. Na pewno powinno być wygodne, a jeśli chcesz żeby stało się również miejscem wspaniałej zabawy zainwestuj w łóżko ze zjeżdżalnią. Jest to świetna, alternatywa dla zwykłego, nudnego miejsca do spania. Któremu dziecku nie spodoba się ten pomysł? Kolejnym meblem, nad którym trzeba się zastanowić jest biurko dla dziecka, które przyda się do wykonywania prac plastycznych, układania puzzli czy odrabiania zadań. 
Pamiętajcie by dobrać dobry rozmiar biurka, a także by ustawić je w odpowiednim miejscu w pokoju. Dobrze jakby stało bokiem lub przodem do okna, nie zasłaniając światła. Warto znaleźć biurko posiadające dodatkowe pułki, do których dziecko będzie mogło schować swoje przybory. Do stolika potrzebne jest jeszcze krzesło, które musimy dobrać w zależności od wzrostu dziecka. 
Możemy także znaleźć krzesło z regulowaną wysokością, dzięki czemu nie będziemy musieli wymieniać go często na nowe. W pokoju dziecka istotną rolę odgrywa również szafa, do której maluchy chowają swoje zabawki, a starsze dzieci książki. Wybierając meble możemy wykazać się oryginalnością i sprawić, że dzieci nie będą chciały rozstawać się ze swoim przytulnym zakątkiem. Sklepów oferujących meble dla dzieci jest naprawdę wiele, jeżeli poświęcimy chwilę czasu, to na pewno znajdziemy meble w ciekawej ofercie.

'

Zobacz to na zdjęciach:
dzieci
zabawa
zabawki

Warto zobaczyć: