Posiłki w ciąży

Posiłki w ciąży

Przyszłe mamy często zastanawiają się, jak powinna wyglądać ich codzienna dieta i martwią się tym, czy odżywiają się w sposób właściwy. Niekiedy przeszukują Internet w poszukiwaniu różnych wskazówek, czytają książki i prasę. Zdarza się, że popadają one w przesadę i zaczynają odżywiać się bardzo dziwny sposób, skrajnie różny od tego, jaki stosowały do tej pory, nie będąc w ciąży.
Nie można przesadzać w żadną ze stron, ponieważ pokarm, który zjadamy w trakcie ciąży ma za zadanie odżywić nie tylko nasze ciało, ale również organizm małego człowieka, który znajduje się w naszym brzuchu. Warto jest o tym pomyśleć, ponieważ to, że unikamy pewnych składników może spowodować w przyszłości, że nasze dziecko będzie na nie uczulone lub nie będzie lubiło określonych smaków.
Oczywiście, faktem jest, że dieta przyszłej mamy powinna być bardzo wartościowa i zdrowa. Nie powinnyśmy więc jadać produktów przetworzonych i Fast foodów. Nie można się jednakże odżywiać jedynie warzywami i owocami, ponieważ może prowadzić to do problemów.