Sport w ciąży

Sport w ciąży

Wiele kobiet, które bardzo dbają o swoją szczupłą sylwetkę i prowadzą aktywny tryb życia, zastanawia się, czy w ciąży również mogą uprawiać sport. Są one bowiem przyzwyczajone do wysiłku fizycznego i ich ciało samo się tego wysiłku domaga. Oczywiście wszystko jest zawsze kwestią indywidualną każdego organizmu ludzkiego i nie ma jednej zasady, której wszystkie kobiety w ciąży powinny się trzymać.
Przede wszystkim, konieczne jest, aby zawsze poradzić się swojego lekarza ginekologa. Oceni on doskonale, czy dana dyscyplina sportu nie zagraża zdrowiu i życiu dziecka, a także przyszłej mamy.
Najlepiej jednak nie decydować się na sporty wyczynowe, czy wytrzymałościowe. Z pewnością ciąży nie powinna zaszkodzić gimnastyka i delikatne ćwiczenia rozluźniające. Poza tym, doskonale sprawdza się także basen i rower. Dobrze jest zachować aktywność i nie siedzieć w domu, ponieważ sprzyja to jedynie tyciu i odkładaniu tkanki tłuszczowej. Wiele mówi się o tym, że kobiety aktywne dużo łatwiej znoszą poród i późniejszy okres.