Dieta w czasie ciąży

Dieta w czasie ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, nie tylko ze względu na fakt oczekiwania na nowego członka rodziny, ale również ze względu na wszelkie zmiany, jakie zachodzą w organizmie.
Nie można jednak rozumieć ciąży, jako stanu chorobowego, owszem niektóre kobiety musza leżeć, mają pewne ograniczenia, ale pamiętajmy jednak, że przez wieku kobiety do porodu pracowały.
Ważnym aspektem dla kobiety w ciąży jest przede wszystkim dieta. Wiele mówi się o kobiecych zachciankach, które niejednokrotnie odbiegają od ideału i nie są najzdrowsze. Owszem, zachcianka raz na jakiś czas nie zaszkodzi dziecku, ale już w czasie ciąży warto zadbać o zdrowe posiłki, zwłaszcza, jeśli mamy zamiar karmić piersią. Kobiety często do ostatnich dni jedzą różne pyszności, a potem nagle musze z nich zrezygnować, bo dziecko pewnych składników nie przyswaja, ma wzdęcia.
Uważa się też, że w czasie ciąży kobieta powinna unikać surowych ryb i mięs, wszelkie smażone rzeczy należy wykluczyć. Istnieje też niezliczona ilość przesądów związanych z tą tematyką, ale nie wszystkim należy wierzyć