Dieta kobiety w ciąży

Dieta kobiety w ciąży

Bardzo wiele mówi się o tym, że kobiety będące w ciąży powinny w wyjątkowy sposób dbać o swoją dietę, ponieważ karmią one nie tylko siebie, ale również swojego maluszka. Istnieją różne teorie na temat tego, co powinno się jadać, a czego lepiej unikać. Oczywiście istnieje szereg produktów, które nie są wskazane, jak na przykład sery pleśniowe sługo dojrzewające, jednak nie warto jest popadać w paranoję.
Trzeba pomyśleć bowiem o tym, że dieta zbyt uboga w różne składniki może być szkodliwa dla rozwoju małego życia. Poza tym, warto jest spróbować wprowadzić do diety różne składniki pokarmowe, szczególnie owoce i nabiał, ponieważ może to zapobiec powstawaniu alergii pokarmowych u dziecka. Coraz więcej dzieci ma obecnie problem z silnymi skórnymi alergiami i nietolerancją niektórych pokarmów właśnie dlatego, że ich mamy za bardzo dbały o to, aby nie jeść pewnych rzeczy.
Dieta przyszłej mamy z pewnością powinna być lekkostrawna, aby nie wywoływać nudności i innych problemów z przewodem pokarmowym. Musi być ona jednak pełnowartościowa i bardzo odżywcza.