Dieta w ciąży

Dieta w ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety i nie chodzi tutaj tylko o fakt, że pod sercem nosi drugiego człowieka, trzeba też pamiętać, że w tym czasie ciało kobiety się zmienia i potrzebuje ono dodatkowego wsparcia, a chodzi oczywiście o odpowiednio dobraną dietę.
Wiele kobiet w ciąży ma pewne zachcianki. Niestety nie zawsze najzdrowsze. Łączenie różnych smaków nie jest przewinieniem, ale jedzenie zbyt dużych porcji niezdrowego jedzenia owszem.
Starsze pokolenie powtarza, że kobieta w czasie ciąży je za dwoje i dlatego nie może się ograniczać, a przecież nie potrzebuje wcale dwa razy więcej kalorii. Chodzi oto, żeby jeść zdrowo, smacznie i z korzyścią dla organizmu.
Często jest tak, że kobiety w ciąży mają pewne zachcianki, owszem czasem warto je realizować, ale ciąża nie jest czymś dziwnym, tylko zupełnie naturalnym i dlatego też należy odżywiać się z głową. Regularne posiłki, warzywa, owoce, dużo wody i zero używek, od czasu do czasu coś słodkiego. To najlepsza dieta, jaką może wybrać ciężarna.