Słodkie, ale wciąż fit!

Słodkie, ale wciąż fit!

Nie ma sensu się oszukiwać – ochota na coś słodkiego potrafi dopaść każdego, nawet najbardziej zagorzałego miłośnika zdrowego odżywiania, a do tego często zdarza się, że pragnienie pysznej przekąski rodzi się w najmniej odpowiednim momencie. W opinii społeczeństwa utarło się przekonanie, że wszystko, co słodkie, z pewnością musi być również niezdrowe i tuczące… Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to prawda!
Kiedy dopadnie nas ochota na słodkie pokarmy, warto powstrzymać się przed sięgnięciem po czekoladowego batonika, pudełko pralinek, landrynki czy gotowy deser mleczny. Wymienione produkty w rzeczywistości zawierają bowiem dużo szkodliwej glukozy, a oprócz tego właściwie nie dostarczają organizmowi żadnych substancji odżywczych, witamin i mikroelementów.
Pomysłem na przekąskę słodką, ale wciąż fit i zdrową są… owoce! Istnieje mnóstwo sposobów na ich pyszne wykorzystanie. Polecamy niesłodzony jogurt naturalny z dodatkiem pokrojonych w kostkę, świeżych owoców. Każdemu łasuchowi do gustu przypadnie również sałatka owocowa – słodki posiłek pełen witamin i minerałów.