Jak powinny odżywiać się kobiety w ciąży

Jak powinny odżywiać się kobiety w ciąży

Ciąża to błogosławiony czas dla każdej kobiety. Jest to jednocześnie czas bardzo trudny. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jak funkcjonuje organizm. Ważnym elementem jest też odpowiednia dieta.
Wiele młodych kobiet stosuje zdrową dietę na długo przed zajściem w ciążę. Jeśli jednak tego nie robi, błogosławiony stan powinien być odpowiednim czasem na zadbanie o własne ciało. W końcu dba się nie tylko o siebie, ale i o dziecko. Szczegółowe wytyczne co do diety powinny być przekazane przez lekarza prowadzącego. Wiadomo natomiast, że w tym czasie wzrasta zapotrzebowanie na białko i węglowodany. Koniecznie powinny być też uwzględnione witaminy i sole mineralne, oczywiście podawane w sposób naturalny. Wszelkie środki farmakologiczne są ostatecznością. Można iść na ustępstwa w przypadku kwasu foliowego i żelaza.
Lepiej jeść, wcale nie oznacza, że trzeba więcej jeść. Owszem przyszła mama karmi też dziecko, ale ważniejsze jest zwiększenie atrakcyjności posiłku niż jego ilości. Odpowiednio się odżywiając, inwestujemy w przyszłość malucha.