Trening dla kobiet w ciąży

Trening dla kobiet w ciąży

Ciąża to bardzo ważny czas dla każdej kobiety oraz jej dziecka. Panujący w środowisku przyszłych mam i lekarzy pogląd, że jakakolwiek aktywność fizyczna w ciąży może zaszkodzić, zaczyna odchodzić do lamusa. Wręcz wskazane jest, o ile oczywiście ciąża przebiega bez zakłóceń, zażywanie ruchu. Poniżej kilka aktywnych propozycji dla przyszłych mam.
Pływanie i aerobik w wodzie to doskonała forma aktywności dla kobiet w ciąży. Niesie za sobą kilka korzyści. Przede wszystkim woda odciąża ciało, które waży troszeczkę więcej, pozwala odpocząć stawom i mięśniom, rozluźnia je i odpręża. Ponadto woda dobrze wpływa na skórę i jej ukrwienie, wygładza i dotlenia. Aerobik i pływanie wzmacniają całe ciało i wprawiają w dobry nastrój.
Joga, z wyłączeniem bardziej karkołomnych figur, to również doskonała propozycja dla ciężarnych. Ćwiczenia oddechowe dobrze przygotują przyszłą mamę do porodu, a rozciągające wzmocnią mięśnie, obciążone przez powiększony brzuszek.
Długie i szybkie spacery to alternatywa dla biegaczek. Biegać można, ale w zależności od wcześniej aktywności, do końca drugiego trymestru.